VJ0603D1R5CEAAI
Mfr.Part #
VJ0603D1R5CEAAI
Description
CAP CER 1.5PF 50V 0603 EPOXY
Voltage - Rated :
50V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
1.5pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D1R5CEAAI
Vishay / Vitramon VJ0603D1R5CEAAI
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 1.5pF