VJ0603D1R5BXPAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D1R5BXPAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.5PF 250V C0G/NP0 0603
Stock
192
In Stock :
192
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
1.6mm
Mount :
PCB, Surface Mount
Thickness :
939.8μm
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
1.5pF
Published :
2005
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
250V
Width :
800μm
Depth :
800μm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
REACH SVHC :
Unknown
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Height :
940μm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
1608
Series :
VJ HIFREQ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Voltage :
250V
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Datasheets
VJ0603D1R5BXPAJ
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D1R5BXPAJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), Voltage:250V, VJ0603D1R5BXPAJ pinout, VJ0603D1R5BXPAJ datasheet PDF, VJ0603D1R5BXPAJ amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D1R5BXPAJ ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ0603D1R5BXPAJ
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 1.5pF