VJ0603D1R4BLXAP
Mfr.Part #
VJ0603D1R4BLXAP
Description
CAP CER 1.4PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance :
1.4pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
16 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
787.4μm
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
VJ0603D1R4BLXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D1R4BLXAP
VJ HIFREQ 1.4pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R4BLXAP Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D1R4BLXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm