VJ0603D1R2CXAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D1R2CXAAJ
Description
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.2pF
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.25pF
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D1R2CXAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D1R2CXAAJ
VJ HIFREQ 1.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R2CXAAJ Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D1R2CXAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm