VJ0603D1R2BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D1R2BXPAJ
Description
CAP CER 1.2PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
787.4μm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.1pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
High Q, Low Loss
Length :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
C0G
Radiation Hardening :
No
Mount :
PCB, Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
REACH SVHC :
Unknown
C0G NP0
Depth :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Thickness :
939.8μm
Height :
920μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Voltage :
250V
Capacitance :
1.2pF
Case Code (Metric) :
Datasheets
VJ0603D1R2BXPAJ
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D1R2BXPAJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), Voltage:250V, VJ0603D1R2BXPAJ pinout, VJ0603D1R2BXPAJ datasheet PDF, VJ0603D1R2BXPAJ amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D1R2BXPAJ ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ0603D1R2BXPAJ
VJ HIFREQ 1.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)