VJ0603D1R1CXXAC
Mfr.Part #
VJ0603D1R1CXXAC
Description
CAP CER 1.1PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Published :
Capacitance :
1.1pF
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D1R1CXXAC
Vishay / Vitramon VJ0603D1R1CXXAC
VJ HIFREQ 1.1pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R1CXXAC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D1R1CXXAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm