VJ0603D1R0CEBAI
Mfr.Part #
VJ0603D1R0CEBAI
Description
CAP CER 1PF 100V 0603 EPOXY
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D1R0CEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603D1R0CEBAI
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 1pF