VJ0603D1R0BXXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D1R0BXXAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1PF 25V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
1pF
Tolerance :
±0.1pF
Series :
VJ HIFREQ
Thickness :
939.8μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ0603D1R0BXXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D1R0BXXAJ
VJ HIFREQ 1pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R0BXXAJ Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D1R0BXXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm