VJ0603D180MLCAJ
Mfr.Part #
VJ0603D180MLCAJ
Description
CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
18pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D180MLCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D180MLCAJ
VJ HIFREQ 18pF 200V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D180MLCAJ Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D180MLCAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm