VJ0603D180KXAAC
Mfr.Part #
VJ0603D180KXAAC
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
18pF
Datasheets
VJ0603D180KXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D180KXAAC
VJ HIFREQ 18pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D180KXAAC Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D180KXAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm