VJ0603D180GXCAC
Mfr.Part #
VJ0603D180GXCAC
Description
CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
18pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
High Q, Low Loss
Published :
Datasheets
VJ0603D180GXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603D180GXCAC
VJ HIFREQ 18pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D180GXCAC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D180GXCAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm