VJ0603D180GLXAC
Mfr.Part #
VJ0603D180GLXAC
Description
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
787.4μm
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Series :
VJ HIFREQ
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603D180GLXAC
Vishay / Vitramon VJ0603D180GLXAC
VJ HIFREQ 18pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D180GLXAC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D180GLXAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm