VJ0603D150JLPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D150JLPAJ
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
787.4μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss
Published :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
RF, Microwave, High Frequency
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
250V
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D150JLPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D150JLPAJ
VJ HIFREQ 15pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D150JLPAJ Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D150JLPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm