VJ0603D150JEBAO
Mfr.Part #
VJ0603D150JEBAO
Description
CAP CER 15PF 100V 0603 EPOXY
Tolerance :
±5%
Capacitance :
15pF
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ0603D150JEBAO
Vishay / Vitramon VJ0603D150JEBAO
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 15pF