VJ0603D150FXXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D150FXXAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Published :
Voltage - Rated :
25V
Thickness :
939.8μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Series :
VJ HIFREQ
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Feature :
High Q, Low Loss
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Width :
787.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D150FXXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D150FXXAJ
VJ HIFREQ 15pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D150FXXAJ Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D150FXXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm