VJ0603D150FXCAP
Mfr.Part #
VJ0603D150FXCAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Thickness :
939.8μm
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
200V
Published :
Capacitance :
15pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D150FXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D150FXCAP
VJ HIFREQ 15pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D150FXCAP Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D150FXCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm