VJ0603D150FEBAO
Mfr.Part #
VJ0603D150FEBAO
Description
CAP CER 15PF 100V 0603 EPOXY
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
15pF
Datasheets
VJ0603D150FEBAO
Vishay / Vitramon VJ0603D150FEBAO
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 15pF