VJ0603D131KXBAT
Mfr.Part #
VJ0603D131KXBAT
Description
CAP CER 130PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
130pF
Voltage - Rated :
100V
Published :
Datasheets
VJ0603D131KXBAT
Vishay / Vitramon VJ0603D131KXBAT
VJ HIFREQ 130pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D131KXBAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D131KXBAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm