VJ0603D131KLBAR
Mfr.Part #
VJ0603D131KLBAR
Description
CAP CER 130PF 100V C0G/NP0 0603
Surface Mount, MLCC
Width :
787.4μm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1.6002mm
Series :
VJ HIFREQ
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
130pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D131KLBAR
Vishay / Vitramon VJ0603D131KLBAR
VJ HIFREQ 130pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D131KLBAR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D131KLBAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm