VJ0603D131GLBAR
Mfr.Part #
VJ0603D131GLBAR
Description
CAP CER 130PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
130pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
787.4μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Feature :
High Q, Low Loss
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603D131GLBAR
Vishay / Vitramon VJ0603D131GLBAR
VJ HIFREQ 130pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D131GLBAR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D131GLBAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm