VJ0603D131FXXAR
Mfr.Part #
VJ0603D131FXXAR
Description
CAP CER 130PF 25V C0G/NP0 0603
939.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
787.4μm
Capacitance :
130pF
Tolerance :
±1%
VJ HIFREQ
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D131FXXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D131FXXAR
VJ HIFREQ 130pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D131FXXAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D131FXXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm