VJ0603D131FLAAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D131FLAAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 130PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
130pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VJ HIFREQ
Tolerance :
±1%
Feature :
High Q, Low Loss
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness :
939.8μm
Voltage - Rated :
50V
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
VJ0603D131FLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D131FLAAJ
VJ HIFREQ 130pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D131FLAAJ Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D131FLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm