VJ0603D130JXAAC
Mfr.Part #
VJ0603D130JXAAC
Description
CAP CER 13PF 50V C0G/NP0 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
13pF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D130JXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D130JXAAC
VJ HIFREQ 13pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D130JXAAC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D130JXAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm