VJ0603D120KEAAO
Mfr.Part #
VJ0603D120KEAAO
Description
CAP CER 12PF 50V 0603 EPOXY
Capacitance :
12pF
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ0603D120KEAAO
Vishay / Vitramon VJ0603D120KEAAO
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 12pF