VJ0603D101JXBAR
Mfr.Part #
VJ0603D101JXBAR
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
787.4μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D101JXBAR
Vishay / Vitramon VJ0603D101JXBAR
VJ HIFREQ 100pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D101JXBAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D101JXBAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm