VJ0603D100KLPAP
Mfr.Part #
VJ0603D100KLPAP
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Width :
787.4μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
10pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Published :
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
VJ0603D100KLPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D100KLPAP
VJ HIFREQ 10pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D100KLPAP Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D100KLPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm