VJ0603D100GLAAC
Mfr.Part #
VJ0603D100GLAAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
10pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Series :
VJ HIFREQ
Voltage - Rated :
50V
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Thickness :
939.8μm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
VJ0603D100GLAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D100GLAAC
VJ HIFREQ 10pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D100GLAAC Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D100GLAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm