VJ0603D100FEBAI
Mfr.Part #
VJ0603D100FEBAI
Description
CAP CER 10PF 100V 0603 EPOXY
Ceramic Capacitors
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Series :
VJ HIFREQ
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
10pF
Datasheets
VJ0603D100FEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603D100FEBAI
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 10pF