VJ0603D0R1BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D0R1BXPAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1PF 250V C0G/NP0 0603
Series :
VJ QUAD HIFREQ
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Weight :
2.012816mg
Capacitance :
0.1pF
Width :
800μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Voltage - Rated :
250V
Feature :
High Q, Low Loss
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
940μm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
250V
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±0.1pF
Length :
1.6mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D0R1BXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D0R1BXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 0.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)