VJ0603A821FXAPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A821FXAPW1BC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
C0G NP0
Height :
950μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Dielectric Material :
Tantalum
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Depth :
800μm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Dielectric :
C0G
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Vishay / Vitramon VJ0603A821FXAPW1BC
VJ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)