VJ0603A820GXAAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603A820GXAAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
800μm
Series :
VJ
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Dielectric :
C0G
Capacitance :
82pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
VJ0603A820GXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603A820GXAAP
VJ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603A820GXAAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
VJ0603A820GXAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V