VJ0603A681FXXCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A681FXXCW1BC
Description
CAP CER 680PF 25V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
680pF
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Dielectric Material :
Tantalum
Width :
800μm
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
800μm
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
0603 (1608 Metric)
Height :
950μm
Case Code (Metric) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Vishay / Vitramon VJ0603A681FXXCW1BC
VJ 680pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)