VJ0603A680JFAAP
Mfr.Part #
VJ0603A680JFAAP
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
68pF
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603A680JFAAP
Vishay / Vitramon VJ0603A680JFAAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 68pF