VJ0603A5R6CXQPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A5R6CXQPW1BC
Description
CAP CER 5.6PF 10V C0G/NP0 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
950μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
Capacitance :
5.6pF
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
10V
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Vishay / Vitramon VJ0603A5R6CXQPW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 5.6pF