VJ0603A5R6BXXPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A5R6BXXPW1BC
Description
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Height :
950μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
5.6pF
Width :
800μm
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6mm
Vishay / Vitramon VJ0603A5R6BXXPW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 5.6pF