VJ0603A560FECAO
Mfr.Part #
VJ0603A560FECAO
Description
CAP CER 56PF 200V 0603 EPOXY
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ROHS3 Compliant
Feature :
Epoxy Mountable
Capacitance :
56pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603A560FECAO
Vishay / Vitramon VJ0603A560FECAO
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 56pF