VJ0603A471KXAAP
Mfr.Part #
VJ0603A471KXAAP
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Height :
920μm
Case Code (Metric) :
Capacitance :
470pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Depth :
800μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ0603A471KXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603A471KXAAP
VJ 470pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)