VJ0603A471JFAAC
Mfr.Part #
VJ0603A471JFAAC
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603A471JFAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A471JFAAC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 470pF