VJ0603A3R3DXBAP
Mfr.Part #
VJ0603A3R3DXBAP
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.5pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
3.3pF
Datasheets
VJ0603A3R3DXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603A3R3DXBAP
VJ 3.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)