VJ0603A3R3DXBAC
Mfr.Part #
VJ0603A3R3DXBAC
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Capacitance :
3.3pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.5pF
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
VJ0603A3R3DXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603A3R3DXBAC
VJ 3.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)