VJ0603A3R3CFAAC
Mfr.Part #
VJ0603A3R3CFAAC
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±0.25pF
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
3.3pF
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ0603A3R3CFAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A3R3CFAAC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 3.3pF