VJ0603A3R3BXAAC
Mfr.Part #
VJ0603A3R3BXAAC
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Series :
VJ
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
C0G
Published :
Capacitance :
3.3pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603A3R3BXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A3R3BXAAC
VJ 3.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603A3R3BXAAC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
VJ0603A3R3BXAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V