VJ0603A3R0BXAAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603A3R0BXAAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Depth :
800μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Dielectric :
C0G
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
3pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VJ
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0603A3R0BXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603A3R0BXAAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 3pF