VJ0603A391JXBAT
Mfr.Part #
VJ0603A391JXBAT
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
800μm
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±5%
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
VJ0603A391JXBAT
Vishay / Vitramon VJ0603A391JXBAT
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 390pF