VJ0603A391JXAAC
Mfr.Part #
VJ0603A391JXAAC
Description
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Length :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
C0G
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0603A391JXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A391JXAAC
VJ 390pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)