VJ0603A391JFAAP
Mfr.Part #
VJ0603A391JFAAP
Description
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603A391JFAAP
Vishay / Vitramon VJ0603A391JFAAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 390pF