VJ0603A391GXBAP
Mfr.Part #
VJ0603A391GXBAP
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
VJ
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603A391GXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603A391GXBAP
VJ 390pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603A391GXBAP Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 100V can be used for operation.
VJ0603A391GXBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V