VJ0603A390JXCAC
Mfr.Part #
VJ0603A390JXCAC
Description
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Capacitance :
39pF
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
VJ0603A390JXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603A390JXCAC
VJ 39pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)