VJ0603A390GXXPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A390GXXPW1BC
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
39pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Tolerance :
±2%
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Depth :
800μm
Termination :
SMD/SMT
Height :
950μm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Tantalum
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Dielectric :
C0G
Vishay / Vitramon VJ0603A390GXXPW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±2% 39pF