VJ0603A390GXAPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A390GXAPW1BC
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Tantalum
Length :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Height :
950μm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount, MLCC
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Vitramon VJ0603A390GXAPW1BC
VJ 39pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)